Trochę o ptactwie

Bocian biały to ptak z rodziny bocianowatych, który ma dosyć szeroki zasięg występowania. Jest to gatunek, który spotyka się przede wszystkim na terenie środkowej i wschodniej Azji, Półwyspu Pinerejskiego, Półwyspu Bałkańskiego, Azji Mniejszej i Azji Środkowej , a także Północnej Afryki. Bociany białe są przystosowane do wilgotnych terenów nizinnych, które charakteryzują się niezbyt wysoką roślinnością, natomiast bardzo często znajdują się blisko obszarów zamieszkałych przez człowieka.

Swoje gniazda bociany białe tworzą w większości przypadków na wysokich drzewach czy też najróżniejszych słupach oraz kominach. Tworzą kolistego kształtu gniazda, których szerokość mierzy najczęściej około 1,5 metra. Ulubionym przysmakiem bociana białego są drobne bezkręgowce, płazy, małych rozmiarów gady, ryby, czy też nawet mniejsze gryzonie. Gatunki tego ptaka mają niezwykle często nawet do 100 centymetrów długości. Także rozpiętość skrzydeł tego przedstawiciela bocianowatych jest imponująca- może sięgnąć nawet 200 centymetrów.

Ptaki charakterystyka

Bocian biały to gatunek ptaka, który charakteryzuje się takim samym upierzeniem u dwóch płci. Głowa, tułów i brzuch bociana białego są białe, natomiast na skrzydłach posiada czarne lotki. Kontrastem są czerwone nogi oraz dziób, dzięki którym ptak ten jest bardzo prosty w rozpoznaniu. Lęg bociana białego ma miejsce raz do roku. Czytaj dalej Trochę o ptactwie